W naszych domach znajdziemy całe mnóstwo urządzeń zapewniających godziny zabawy i rozrywki. Możemy oglądać telewizję, słuchać radia, czytać książki, itd. Ale jak zadbać o rozrywkę i relaks, gdy jesteśmy na zewnątrz lub gdy kierujemy samochodem? Rozwiązaniem jest monitor samochodowy, będący obecnie częścią całego systemu car-infotainment. Taki monitor w samochodzie wyświetlający filmy, teledyski, czy pozwalający na granie w gry komputerowe jest prawdziwym zbawieniem na długie i męczące podróże. Szczególnie dla dzieci, które będąc poirytowanymi przedłużającą się i nudną podróżą, zwykle dokuczają sobie nawzajem na tylnych siedzeniach.

Takie systemy multimediów samochodowych nie są już zarezerwowane dla najzamożniejszych. W wielu pojazdach montuje się je standardowo, inne mają je dostępne w wyposażeniu opcjonalnym, pozostałe pozwalają na instalację urządzeń OEM. Poza oczywistą zaletą natury rozrywkowej, monitory samochodowe i systemy car-infotainment posiadają cały szereg innych plusów. I tak np. część urządzeń pozwala na podłączenie nawigacji GPS, a inne dają swobodę integracji zewnętrznych kamer cofania i parkowania. Jest też aspekt ekonomiczny, gdzie po instalacji choćby monitorów samochodowych podnosimy wartość naszego samochodu, co jest istotne przy późniejszej odsprzedaży.

Driveen proponuje kilka rozwiązań, w tym monitory zagłówkowe, zwane też multimedialnymi zagłówkami, jak i monitory podsufitowe. Niezależnie od wybranej opcji możecie Państwo oczekiwać solidnego wykończenia, prostej instalacji, a przede wszystkim wysokiej jakości obrazu. Życzymy wielu godzin dobrej zabawy!