Driveen
jak podłączyć telefon do radia w samochodzie

Jak podłączyć telefon do radia w samochodzie

Wielu kierowców mając w samochodzie fabryczny monitor / radio / niefabryczne radio chce mieć możliwość przysyłania obrazu z telefonu na ekran. Korzyści są oczywiste. Na ekranie radia masz wszystko, to co na telefonie więc zasoby YouTube, Facebooka i wszelkie aplikacje jakie tylko zmieszczą się na telefonie wprost ze sklepu Google Play lub spoza niego. Jeśli więc szukasz możliwości jak podłączyć telefon pod radio w samochodzie, to jest taka możliwość.

Moduł MirrorLink Driveen Mira Box 2 daje Ci taką możliwość. Oczywiście, żeby ten moduł zadziałał musi być spełnione kilka warunków. Zasadniczo możliwe są dwie opcje:
1. podłączenie telefonu pod radio fabryczne/ekran fabryczny (czyli takie jakie producent przewidział dla Twojego modelu samochodu)
2. podłączenie telefonu pod radio niefabryczne (czyli takie, które zostało wymienione i które czasem nazywamy stacją multimedialną)

jak podłączyć telefon pod radio samochodoweJeśli masz fabryczne radio lub ekran to musi być on wyposażony w złącze HDMI lub RCA (cinch) do przesyłania obrazu i dźwięku. Jeśli nie ma takich wejść, to należy dodatkowo kupić moduł lub przejściówkę pod radio / ekran w samochodzie. W zależności od marki i modelu samochodu ta przejściówka lub moduł będzie miał inną cenę (np. w Citroenie C1, Toyocie Aygo czy Peugeocie 108 to będzie ok. 170 zł).

Jeśli masz wymienione radio, to z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz tam wejścia AV RCA i podłączysz moduł Driveen Mira Box bezpośrednio.

Dodatkowo moduł MiraBox możesz wykorzystać jeśli masz telewizor starszego typu (bez Android TV) i chcesz z niego zrobić Smart TV. Zasada jest równie prosta. Wystarczy, że w telewizorze masz złącze HDMI. Podłączasz Mira Boxa i gotowe, zasoby telefonu możesz mieć na ekranie telewizora (pokazaliśmy to na naszym filmie).

 

 

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed